Skip to content

Z wdziękiem szalony: The Rise and Fall of Americas Premier Mental Hospital

1 rok ago

579 words

W jaki sposób współczesny dziennikarz opowiada historię pod tytułem The Rise and Fall of America s Premier Mental Hospital. Książka o Szpitalu McLean, instytucji, która przez prawie 200 lat traktowała chorych psychicznie członków elity społecznej i intelektualnej Bostonu, oferuje ogromne możliwości dla ostrego napitku sprzeczności i konfliktów, które każdy dziennikarz rozkoszuje się. Rich Lunatics . Pyszne ziarno do młyna. Z drugiej strony, zbyt wiele sarkazmu na temat choroby psychicznej może zakłócać sprzedaż do prawdopodobnej publiczności takiej książki: McLean pacjentów, członków rodziny i specjalistów zdrowia psychicznego, którzy tam pracowali lub szkolili. Trudny telefon, który oczywiście dręczył Alexa Beama, gdy pisał Gracefully Insane. Wyjaśnia przyjacielowi, że interesuje go McLean jako miejsce, w którym mężczyźni i kobiety potrzebujący schronienia bardziej niż większość z nas mogliby go znaleźć. Ale jego chęć do śmieszności wygrywa w tytułach rozdziałów, takich jak Kulki z Mayflower , The Country Clubbers , The Mad Poets Society i Diagnosis: `Hippiephrenia. McLean był jedną z początkowych grup szpitali psychiatrycznych na północnym wschodzie, zapoczątkowanych przez godnych obywateli jako przedsiębiorstwa charytatywne, aby zapewnić opiekę bogatym i biednym. McLean (otwarty w 1817 r.), Taki jak Institute of the Pennsylvania Hospital (1715) i Bloomingdale Asylum (1821), został założony jako element szpitala ogólnego, Massachusetts General Hospital. W ciągu kilku lat wszystkie te azyle opuściły szpitalne korzenie i stały się autonomicznymi instytucjami. Początkowo oczekiwano, że będą się troszczyć o wszystkich, polegając na funduszach publicznych, aby opłacić pacjentów bez środków. Spodziewanie się, że małe społeczności Ameryki z początku XIX wieku poniosą koszty długotrwałych chorób psychicznych, okazało się nierealistyczne i stopniowo każda z tych instytucji zaczęła służyć tylko zamożnym. Kierownicy azylu, głęboko świadomi klasy społecznej, powitali tę ewolucję z pewną ulgą. Był to proces, który położył podwaliny pod publiczny system zdrowia psychicznego, który odegrał znaczącą i nie zawsze wyróżniającą się rolę w leczeniu zaburzeń psychicznych w tym kraju. Beam, oszołomiony społecznym wymiarem swojej opowieści, zaniedbuje te ekonomiczne i polityczne realia, a także większość innych interesujących zagadnień politycznych zilustrowanych przez przeszłość i najnowszą historię McLeana.
W rezultacie Gracefully Insane jest wciągającą częścią niedzielnego dziennikarstwa uzupełniającego, opartego na opowieściach o pacjentach i ludziach, którzy im na tym zależy. Opiera się mocno, ale wąsko na oficjalnej historii szpitala, ale jego najważniejszym źródłem są wywiady przeprowadzone przez autora z wieloma informatorami. Niektórzy byli pacjentami w McLean; inni byli przyjaciółmi lub krewnymi pacjentów. Duża liczba obecnych i byłych pracowników McLeans omawia ich doświadczenia w książce. A ponieważ wielu pacjentów było celebrytami lub postaciami literackimi, Beam cytuje artykuły prasowe i pisma pacjentów. Ogólnie rzecz biorąc, historie są na tyle plotkowe, że są interesujące w czytaniu, szczególnie dla osób, które mają jakiś związek ze szpitalem lub z społecznymi i medycznymi społecznościami Bostonu.
Po opisaniu przeprowadzki McLean a do obecnego kampusu zaprojektowanego przez Olmstead w Belmont w stanie Massachusetts, od jego pierwszej lokalizacji przez rzekę Charles z Massachusetts General Hospital, Beam przejmuje historie kilku pacjentów z początków i połowy XIX wieku
[patrz też: urolog warszawa nfz, świąd sromu w ciąży, kursy dla fizjoterapeutów ]
[patrz też: endometrium sekrecyjne, endometrium w fazie sekrecji, rodzaje manicure ]

0 thoughts on “Z wdziękiem szalony: The Rise and Fall of Americas Premier Mental Hospital”