Skip to content

Z wdziękiem szalony: The Rise and Fall of Americas Premier Mental Hospital ad

1 rok ago

454 words

W The Mayflower Screwballs zawiera żartobliwe relacje z hospitalizacji dwóch braci Ralpha Waldo Emersona, Roberta Bulkeleya Emersona i Edwarda Blissona Emersona oraz Johna Warrena, syna Johna Collinsa Warrena, o etycznej sławie. Przegląda pogłoski, że William James został hospitalizowany w McLean, ale pokonany przez McLean a politykę poufności na zawsze , kończy bez wyciągania wniosków. Być może z literackiej profesjonalnej uprzejmości, McLean doświadczenia Sylvia Plath i Robert Lowell są prezentowane z szacunkiem w The Mad Poets Society. Cóż, zanim została hospitalizowana w McLean do obserwacji, Anne Sexton nauczał grupę poezji dla grupy pacjentów tam . Jej wpływ na ich twórcze życie, a także na ich życie osobiste, jest wzruszająco opisany. Beam jest w swoim żywiole w rozmowach z młodymi ludźmi, którzy przybyli do szpitala w latach 60. XX wieku. Jak sugeruje tytuł rozdziału Diagnoza: Hippisfrenia , implikacją tych historii jest to, że ci młodzi ludzie byli w McLean nie dlatego, że cierpieli na choroby psychiczne, ale dlatego, że konflikty z wartościami ich rodzin w czasie zmian społecznych były interpretowane jako patologiczny. McLean jest przedstawiany głównie jako wyspecjalizowana szkoła wykańczania, oferująca im szansę dorastania. Relacja z hospitalizacji tych pacjentów przesuwa się po ich samobójczej depresji, narkomanii i autodestruktywnych zachowaniach.
Beam mieszka z pogardliwą radością na temat historii leczenia psychiatrycznego (które nazywa Dzikim Zachodem ) od traktowania moralnego poprzez hydroterapię, różne formy leczenia szokowego i lobotomię. Zgodnie z jego wersją współczesnego stosowania leków czasami lekarze robią sobie z bomby dywanowej recepty z nadzieją, że jeden z leków zadziała. Rozdział poświęcony psychoanalizie kładzie nacisk na wtrącanie Freuda w życie jego pacjentów i niektórych z nich. rekrutacja do McLean. Skandale seksualne pracowników, samobójstwa i hospitalizacje psychiatryczne prezentowane są nie jako tragedie, ale jako przykład maksymalnego oczekiwania, że ludzie traktujący zaburzenia psychiczne są bardziej chorzy niż ich pacjenci. Gracefully Insane kończy się opisem niedawnych doświadczeń McLean z powodu śmierci. Trudności te rozwiązywano dzięki energicznemu planowi rozwijania podstaw, rewizji opieki nad pacjentem i poszerzania zakresu pacjentów, tak aby objąć biednych pacjentów pomocą publiczną. W innych rękach ta transformacja mogłaby zostać przedstawiona jako umiejętny powrót do charytatywnych korzeni McLean, a nie jako dowód upadku w traktowaniu elity społecznej.
Wściekły szalony jest pełen urzekających opowieści, które ostatecznie składają się na żałosną próbę haseł, które od dawna stygmatyzują osoby z zaburzeniami psychicznymi i ludzi, którzy je leczyli. Zastanów lektora.
Miles F. Shore, MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115
[email protected] edu
[przypisy: dyżury aptek sztum, kosmetyk definicja, endometrium polipowate ]
[podobne: endometrium polipowate, zasady savoir vivre przy stole, sennik znaleźć pieniądze ]

0 thoughts on “Z wdziękiem szalony: The Rise and Fall of Americas Premier Mental Hospital ad”