Skip to content

Dziedziczność gęstości mammograficznej, czynnik ryzyka raka piersi ad

1 rok ago

536 words

Zebraliśmy dane dotyczące czynników ryzyka raka piersi jako domniemanych determinantów i uzyskanych mammogramów, w których mierzono gęstość mammograficzną. Zarówno w Australii, jak i w Ameryce Północnej, pary żeńskich bliźniąt jednojajowych i dwuzygotycznych kwalifikowały się, jeśli były w wieku od 40 do 70 lat w czasie rozmowy kwalifikacyjnej; jeśli oboje przeszli lub byli gotowi poddać się mammografii; jeśli rozumieli napisany i mówiony angielski; i jeśli wyrazili pisemną świadomą zgodę. Mammografy w każdej parze bliźniąt musiały zostać uzyskane w ciągu 36 miesięcy od siebie nawzajem iw ciągu 36 miesięcy od zebrania danych. Pary zostały wykluczone, jeśli jeden lub oboje bliźniacy mieli raka piersi, powiększenie piersi lub operację zmniejszenia piersi przed uzyskaniem mammografii.
Bliźniaki były rekrutowane w Melbourne, Sydney i Perth w Australii, między styczniem 1995 r. A lipcem 1999 r. Za pośrednictwem Australian Twin Registry. List do bliźniąt od głównego badacza w każdej z tych trzech lokalizacji wyjaśnił cele badania, zaprosił do udziału i zawierał formularze zgody na udział i wydanie mammogramów, a także kopertę z odpłatną pocztą. Bliźniaczki, które zgodziły się wziąć udział w badaniu, skontaktowały się z asystentem badawczym i, jeśli nie zostały poddane mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymały informacje o tym, jak umówić się na spotkanie z państwowym programem badań mammograficznych.
W Ameryce Północnej bliźnięta były rekrutowane od maja 1997 r. Do lutego 2001 r. Za pośrednictwem mediów drukowanych i elektronicznych; coroczny festiwal Twins Days w Twinsburg w stanie Ohio; jednostki mammograficzne Programu badań przesiewowych piersi w Ontario; oraz Fundacja Twins (organizacja non-profit z siedzibą w Rhode Island z centrum zasobów zawierającym informacje o bliźniętach).
Zbieranie danych
Bliźnięta wyraziły pisemną świadomą zgodę na udział, w tym zgodę na wydanie najnowszej mammografii. W Australii filmy zostały zdigitalizowane w centrum w Melbourne i przesłane na dysk kompaktowy do Toronto. W Ameryce Północnej wszystkie filmy zostały zdigitalizowane w Toronto. Kwestionariusz (opisany poniżej) został wypełniony przez każdego uczestniczącego bliźniaka; ankiety były przeprowadzane przez wywiad telefoniczny w Australii i były wykonywane samodzielnie w Ameryce Północnej, a wywiady telefoniczne służyły jedynie wyjaśnieniu niekompletnych lub niejednoznacznych odpowiedzi.
Pytania dotyczyły danych demograficznych, masy ciała, wzrostu, aktywności fizycznej, historii palenia tytoniu, spożycia alkoholu, historii rozrodczej, zaprzestania miesiączkowania, stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych i hormonalnej terapii zastępczej, badania piersi oraz wywiadu rodzinnego na temat raka.
Dla każdej kobiety zastosowano jeden widok czaszki z jednej piersi (strona została losowo wybrana dla kobiet w Ameryce Północnej, a prawa strona dla kobiet w Australii). Użyto tylko oryginalnych filmów, a wszystkie zostały poddane cyfryzacji przy rozmiarze piksela 260 .m i dokładności 12 bitów. Wszystkie mammogramy zostały ocenione przez jednego obserwatora za pomocą techniki zwanej interaktywnym progowaniem , którą opisano wcześniej, 31, w której zmierzono całkowitą powierzchnię piersi pojawiającą się na mammogramie i obszar gęstej tkanki pojawiający się na mammogramie.
[hasła pokrewne: rodzaje manicure, urolog warszawa nfz, adapalen ]
[więcej w: poradnia zaburzeń rytmu serca, bromatologia i chemia toksykologiczna, wenus w futrze cda ]

0 thoughts on “Dziedziczność gęstości mammograficznej, czynnik ryzyka raka piersi ad”

  1. Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona